19 travnja, 2024 3:28 pm

Google donosi „Provjeru ažuriranja” na Android OS

Google i njegov Android operativni sustav imaju svoje prednosti nad Appleom, odnosno iOS-om. No ipak jednu značajku Android nema a od velikog je značaja za korisnike. Riječ je o dolasku nadogradnji tj, o dostupnosti istih. Znam da po pojavi nove inačice Android mobilne platforme mnogi proizvođači pametnih telefona (Samsung, Sony, HTC, Huawei,LG..) donose listu uređaja na kojima će nadolazeća inačica Androida biti dostupna po zahtjevu hardverskih specifikacije. I tada nakon objave liste te ako ste vlasnik jednog od navedenih uređaja, proteći će mnogo vremena do dolaska same nadogradnje na vaš pametni telefon. Razlog tome je što i pružatelji mobilnih usluga moraju „pregledati” te sebi prilagoditi inačicu Androida (dodati svoje aplikacije). Tome bi uskoro trebao doći kraj jer Google započinje proces razvoje aplikacije tj, sastavnog dijela nadolazećih inačica Androida pod nazivom „Check for updates”.

Ista će značajka biti sastavni dio Postavki pametnog telefona. Kao što njezino samo ime kaže ista će na njezin odabir započeti proces pretraživanja Googleovih poslužitelja za potragom dostupnih nadogradnji po modelu odnosno brendu pametnog telefona. Navedeno je kako će prvi pametni telefon s kazanom značajkom biti Google Pixel (nasljednici Google Nexus modela). Google se nada kako će u skorašnje vrijeme s pružateljima mobilnih usluga pronaći neko zajedničko rješenje ili jednostavno kazati kako Android pametni telefoni ne smiju biti zaključani na mreže, kao što je to napravio Apple sa svojim iPhone pametnim telefonima. Brojka Android pametnih telefona mnogo je veća, no što je to slušaj s iPhone modelima pa stoga u tome leži glavna problematika te kompleksnost implementacije navedene značajke za pronalazak nadogradnji i omanjih ažuriranja Android mobilne platforme.

Komentari

comments

O Nino Krstacic

Autor mnogih IT članaka, svojevremeno suvlasnik IT portala. Gaji velike osjećaje prema IT sektoru te uživa u njemu (naravno koliko mu to primarni posao dopusti). Svaki članak piše na sebi svojstven način te ima poseban pristup informacijama i donošenju istih.

Pročitaj i ovo

Kineski zakonodavac poziva na veće napore u tehnologiji sučelja mozak-računalo

Kineski nacionalni zakonodavac pozvao je na veći napredak u tehnologiji implantabilnog sučelja mozak-računalo (BCI), kako …