Satelitska TV

RSS

Eutelsat morao odustati od novog satelita W2M

31.01.2009 0 komentara Eutelsat, W2M

eutelsat_satellite-.jpg

Eutelsat morao odustati od novog satelita "W2M" koji je lansiran 20. prosinca 2008 g. zbog tehničkih anomalija kod zbrinjavanja energijom. Anomalije su nastale kod transfera satelita s test pozicije na orbitalnu poziciju 16.0E". Kako se satelit Eutelsat W2M ne može integrirati u Eutelsat flotu, a da bi se zaštitile mušterije Eutelsat je pokrenuo sljedeće aktivnosti:

-satelit W2 koji se nalazi na 16.0E ispunjavati će sve usluge do daljnjega

-satelit "W3B" koji je naručen za veljaču 2009 g. zbog svojih fleksibilnih mogućnosti koristiti će KU-BAND samo za poziciju 16.0E, iako je bio predviđen i za 10.0E i 36.0E. Tako će se broj transpondera na 16.0E povećati s 27 na 56. Start satelita predviđen je za sredinu 2010 g.

-Eutelsat također traži opcije raspoloživih ressourcen kako bi mušterijama omogućio kapacitete i da satelit "W2" profitira s povećanjem transpondera s 27 na 30

-šef Eutelsat -a Giuliano Berretta je izjavio da je situacija sa satelitom "W2M" veliki udarac za njih jer su imali strategiju već godinama da se povećaju kapaciteti transpondera na orbitalnoj poziciji 16.0E s tim satelitom

-iz Eutelsat -a su izjavili da ispadanje satelita "W2M" neće utjecati na predviđeni utržak od 900 milijuna eura u 2009 g.

Autor: Sat Multimedia

Dodaj komentar

Molimo držite se teme članka. Neumjesni komentari biti će izbrisani bez prethodne najave. Vašu e-mail adresu nećemo objavljivati niti koristiti u marketinške svrhe.